top of page
Search

Pa atvērtām durvīm...


Pirmais autorgrāmatas dzejolis, dziesmas teksts “Pa atvērtām durvīm”, tapa 2019. gada martā līdz ar dziesmu. Tad radās doma, ka varētu tapt mans pirmais oriģināldzejas krājums. Manas pirmās dzejas vārsmas – dziesmu teksti tapa 1997. gadā. Gadi ir aizskrējuši vēja spārniem. Šo gadu laikā ir tapuši daudz un dažādi dzejoļi, bet izdot drukātā grāmatā saņēmos tikai 2019. gadā, kad radās sajūta, ka gribu beidzot savu autorgrāmatiņu, un tajā brīdī bija līdzekļi, par ko to izdot. Tā īstā sajūta rodas īstajā laikā, tik ļaujies mirkļa impulsam! Galvenais ir izvirzīt mērķi un tad uz to tiekties. Un nevajag jau daudz, lai kāds dzīves mirklis raisītu iedvesmu. Šādos brīžos no pavasara līdz pat rudenim savas sajūtas pierakstīju kladītē gan Rīgas parkos, 11. novembra krastmalā, pie jūras, pat Salaspils Botāniskajā dārzā un savā dārzā laukos, pēcāk apstrādājot, koriģējot datorā līdz katra dzejoļa galarezultātam, ar kuru es kā autors varēju justies apmierināts. Pie katra dzejoļa radīšanas vidēji pavadu 2-6 stundas. Ja vēl veidoju dzejas salikumu, tad tas var aizņemt līdz pat 8 stundām. Mans iedvesmas avots ir daba, jūra un pilsētvide. Protams, arī dzejas lasītāji un citi publicējošies autori, ar kuriem es iepazinos, sākot publicēt dzeju draugiem.lv un facebook.

Lai nonāktu līdz savai dzejas grāmatiņai, ir jāapkopo savas idejas, jāpieraksta vai jāierunā telefonā savas sajūtas, kuras vēlāk sarindot dzejolī. Nebaidies būt tu pats, rakstīt dzeju, publicēt, ieklausīties citu viedoklī! Pilnveidojies savā izaugsmē, lasi citu autoru darbus, smelies idejas – sev svarīgo, nekopē, bet radi pats savu!

Kad jūti, ka esi radījis pietiekamu skaitu dzejoļu, tad tos sakārto, tavuprāt, atbilstošā secībā vai vienkārši savieto vienā failā un nosūti izdevniecībai, kura tevi ir visvairāk uzrunājusi.

Sadarbība ar izdevniecību “Domu Pērles” man sākās 2016. gadā, kad portāla draugiem.lv sadaļā “Dzeja un proza” iepazinos ar Daci Solovjevu-Junemani, Laimdotu Vištarti-Leimanti un Gunitu Barščausku. Tieši Dace pamanīja manu radošo talantu un uzrunāja piedalīties dzejas kopkrājumā “Baltais klusums”. Tā, vairākus gadus sekojot izdevniecības aktivitātēm soc. tīklos, 2019. gadā, apmeklējot dzejas pasākumu Rīgas Centrālajā bibliotēkā, iepazinos ar Daci un Laimdotu klātienē un ievadīju sarunas par savas autorgrāmatiņas izdošanu. Ar Daci sadarboties bija ļoti viegli – visus ar autorgrāmatas izdošanu saistītos jautājumus un idejas IT laikmetā apspriedām sarakstē un, sazinoties pa telefonu. Grāmatiņa tapa ļoti īsā laikā, un ar rezultātu esmu ļoti apmierināts. Iesaku jaunajiem autoriem nebaidīties piepildīt savus sapņus. Ja arī īsti nezini, kā to izdarīt, tad izdevniecības “Domu Pērles” sirsnīgais kolektīvs vienmēr nāks pretī, visu izskaidros un palīdzēs īstenot ieceres.


M.Lapiņš94 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page